Twój koszyk jest pusty!

Milenijni urzędnicy AC Milan "O spotkaniu FFP z UEFA

Uważa się, że Mediolan jest "umiarkowanie optymistyczny" co do trzygodzinnego spotkania, które zostało przeprowadzone z przedstawicielami UEFA w celu przedstawienia tego, co zostało opisane jako propozycja finansowego fair play.
 
Dyrektor generalny Rossoneri był wczoraj w Nyon, aby omówić potencjał rozszerzenia stroje piłkarskie AC Milan odpowiedzialności za przestrzeganie przepisów FFP, co ostatecznie uczyni z Milana pierwszego europejskiego klubu, który złożył wniosek o dobrowolne porozumienie.
 
Oczekuje się, że decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych kilku tygodni lub najpóźniej do końca roku, w zależności od tego, czy umowa zostanie przyjęta.
 
Jeśli umowa zostanie zaakceptowana, oznacza to, że Mediolan będzie mógł znieść ograniczenia FFP, o ile będą w stanie zrównoważyć te księgi do końca 2021 roku.
 
Zgłoszona przez włoską agencję prasową ANSA, spotkanie trwało trzy godziny, a przedstawiciele Mediolanu wydawali się "umiarkowanie optymistyczni" co do spotkania.
 
Zasugerowano również, że UEFA doceniła "klimat przejrzystości i poziom głębi" prezentowany przez mężczyzn z Mediolanu, gdy dotyczyła dokumentacji, która stanowiła biznesplan.
 
Chociaż Milan wydaje się być pozytywnie nastawiony do sprawy, może odwrócić się w przeciwną stronę, ponieważ UEFA nie podpisuje dobrowolnej umowy. W takim przypadku Milan mógłby potencjalnie ponownie złożyć wniosek w styczniu 2018 r. Lub zostać ukarany sankcjami gospodarczymi i ograniczeniem wielkości ich drużyny.
 
Należy zauważyć, że ostatnie sankcje FFP zostały nałożone na zespoły takie jak Inter Mediolan, Roma i Monaco.
 
Inną hipotetyczną sytuacją, która może się skończyć, jeśli UEFA nie zgodzi się całkowicie z propozycją mediolańską, będzie blokowanie Milanu przed kupowaniem zawodników latem 2018 roku, choć wydaje się to mało prawdopodobne.
 
Milan ma obecnie siódmą pozycję na stole Serie A, mając za sobą ruchliwe okienko transferowe koszulki piłkarskie z nadrukiem, w którym spędzili około 200 milionów funtów.